Халықаралық ынтымақтастық және тағылымдама

«Лингвистикалық колледж» ББМ халықаралық ынтымақтастық бойынша үлкен жұмыс жүргізуде. Осылайша, Қазақстанда алғаш рет Flex Abroad бағдарламасы жүзеге асырылды, ол американдық жоғары сынып оқушыларына Қазақстан мәдениетімен танысуға мүмкіндік береді. 2021-2022 оқу жылында колледж Алматыдағы американдық Кеңеспен ынтымақтастықта болды. Жүргізіліп жатқан жұмыстарды ҚР Білім және ғылым министрлігі, Алматы қаласының білім басқармасы бағалады және американдық кеңестің ұсынысы бойынша екі американдық оқушы 2022-2023 оқу жылында «Лингвистикалық колледж» ББМ-де оқиды. Олар:

1. Alvis Richard Bode – Калифорния, АҚШ-104 топ
  2. O ‘ Donnel Brigit Maeve-Maryland, USA – 102 топ

Америкалық оқушылар мен Алматы қаласы білім басқармасының ТжКБ бөлімінің бастығы Е. М. Әбішевпен кездесу ұйымдастырылды.

Өз кезегінде бұл бағдарлама биыл алғаш рет осы Flex Abroad бағдарламасы бойынша колледж студенттерінің қатысуына мүмкіндік берді.  Сондықтан 1-курс студенттері : Жибинова Венера-103топ, Құрманалиева Зере -102 топ. Ал біздің колледж осы бағдарламаның екі кезеңінен өтті. Ол  оң нәтижесін көрсетті, енді олар Америкада оқи алады.

Сондай-ақ, қол қою сатысында Тайландтың benienamarchursorn бейіндік мектебімен шарт жасалды. 2022 жылғы 21 Маусымда директор мен 4 оқушы бастаған 5 қызметкерден тұратын Таиландтан келген Делегация біздің колледжде болды. Лингвистикалық колледж ұжымы Таиландқа сапарын жоспарлап отыр.

WordSkills өткізудің халықаралық тәжірибесін зерделеу шеңберінде, сондай-ақ «Wordskills халықаралық стандарттары негізінде Венгрияда, Австрияда және Словакияда үздіксіз техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту тәжірибесі» Халықаралық тағылымдамасына қатысу үшін халықаралық салалық аккредиттеу және сертификаттау жүйесімен танысу үшін Қазақстан ТжКБ колледждерінің директорлары мехатроника колледжіне (Вена, Австрия), дуальді колледжге барды. Академия (Братислава, Словакия).