Колледж тарихы

колледж тарихы

«Лингвистикалық колледж» ББМ 1994 жылы 4 тамызда Абылай хан атындағы Қазақ халықаралық қатынастар және әлем тілдері университетінде құрылды. Аталған университеттің ректоры С. С. Құнанбаеваның бастамасымен колледж Алматы қаласы бойынша шет тілді білім беруді жүзеге асырған алғашқы колледж болды.

Құрылған күннен бастап Лингвистикалық колледж «аударма ісі» мамандығы бойынша Республикалық әдістемелік бірлестікке айналды.

Колледж тек бір мамандық бойынша білім береді:

4s023101000-аударма ісі

Біліктілігі -02310101 –аудармашы

Бүгінгі таңда колледж Білім беру қызметтері нарығында 25 жылдан астам жұмыс істеп, осы мамандық бойынша мамандандырылған оқу орны болып табылады.

Оқыту тілі: қазақ, орыс

Оқыту формасы: күндізгі бөлім

Оқу мерзімі: 9 сынып негізінде-2 жыл 10 ай;

11 сынып негізінде – 1 жыл 10 ай;

Көптілділікті насихаттай отырып, Лингвистикалық колледж Екінші шет тілін оқытуды жүзеге асырады: қытай, түрік, француз, неміс және корей.

Тілдерді ( қазақ/ орыс, ағылшын, екінші шетел) және информатиканы оқыту кезіндегі топтар кіші топтарға бөлінеді.

Түсу кезінде талапкерлер ағылшын тілі (Speaking) бойынша әңгімелесуден өтеді.

Осы жылдар ішінде 2 900-ден астам түлек ағылшын тілін меңгеріп , өзінің табысты кәсіби мансабын қалыптастырды, «Болашақ», «Flex» бағдарламалары және басқа да халықаралық гранттар бойынша Абылай хан атындағы Қазақ халықаралық қатынастар және әлем тілдері университетінде, шетелдік университеттерде оқыды және оқуын жалғастыруда.

Айта кету керек, колледжде білім алушылардың ағылшын тілі бойынша жақсы білім рейтингі бар, бұл IELTS түлектерінің 6-7 балл тапсыруымен дәлелденеді.

«Тілдердің үштұғырлығы» ұлттық жобасында көрініс тапқан үш мәртебелі тілді оқыту біздің колледждің миссиясын айқындады: «Аударма қызметтері нарығында сұранысқа ие кәсіби және жалпы мәдени құзыреттіліктің қажетті деңгейіне ие бәсекеге қабілетті, көптілді мамандарды даярлау».